Előadás és borkóstoló
2005.09.16

Prof. Dr. Dr. h. c. Norbert Thom rotariánus, a berni egyetem professzora az RC Miskolc és az RC Miskolc-Tapolca tagjai és házastársai részére este 18 órakor előadást tartott a Lillafüredi Palota Szállóban.

Az előadás címe: „Rotary – egy tanuló szervezet”

Az előadás tartalmából:
·   A tanuló szervezet, a változás formái
   Egy világszervezet nemzetköziesedésének útjai
   A Rotary átalakulása
  Röviden a Rotary-Club Bern-Münchenbuchsee életéről, működéséről

Thom professzor úr Intézetvezető egyetemi tanár a Berni Egyetem Szervezési és Személyügyi Intézetében, a vilniuszi Mykolas Romeris Egyetem díszdoktora.
A Rotary-Club Bern-Münchenbuchsee tagja 1998 óta ( Rotary District 1990 ).

Betöltött funkciók:

·         2004/2005 a Club elnöke, júliusban adta át funkcióját
2003/2004 a Club alelnöke
1998/1999 a Club titkára

Az előadást vacsora követte a hangulatos Mátyás Étteremben, majd borkóstolót és bemutatót tartottunk Ráski László  a Tállyai Ráski pincészet tulajdonosa és Gáspárfalvi József klubtagunk (mindketten az István Nádor Borlovagrend tagjai) közreműködésével a Palota Szálló egyedülálló pincéjében a Ráski pincészet csodálatos boraiból.

A professzor úr és felesége felpróbálhatta pár fénykép erejéig a borlovagrend ornátusát.