Jótékonysági Bál -  Lillafüred, Palota Szálló
2005. november 5.

Klubunk idén rendezte meg második jótékonysági bálját  több mint 170 résztvevővel. A bál bevételének és szponzoraink adományainak előre meghatározott céljai az alábbiak voltak:

A koraszülött csecsemők ellátását szeretnénk egy, a Megyei Kórház Koraszülött Osztálya részére adományozandó őrző monitorral segíteni. Ez a berendezés lehetővé teszi a csecsemők legfontosabb életfunkcióinak monitorozását (vérnyomás, pulzus, véroxigén szint stb.).
Múlt év őszén jött létre a „Mosolygó Kórház” Alapítvány Magyarországon azzal a céllal, hogy segítsen a kórházakban fekvő, súlyosan beteg gyermekeken. Az alapítvány célja az eszközellátottság javítása mellett a beteg csöppségek lelki egyensúlyának helyreállítása a kórtermekbe bevitt művészeti produkciók segítségével. Ez jelentősen segítheti a kis betegek gyorsabb felépülését és a kórházi viszonyok könnyebb elviselését. Adományunkkal a program mielőbbi miskolci beindítását szeretnénk elérni.

Másrészt szeretnénk A GYEK épületében működő játszó szoba felszeretségén javítani.

A miskolctapolcai új református templom építése - a komoly anyagi nehézségek ellenére - befejezéséhez közeledik. Mivel minden forint számít, a magunk szerény eszközeivel is szeretnénk hozzájárulni a templom mielőbbi használatba vételéhez. Az istentiszteletek mellett a templom teret adhat a városrész kulturális eseményeinek, pl. jótékonysági hangversenyek megrendezésére is mód nyílik majd.

Szponzoraink, akiknek ezúton is köszönjük támogatását:

Bástya Wellness Hotel
Bíbor Könyvkiadó,
Borsodi Nyomda  Kft. Cseh Zsolt és Csehné SéraTünde Demeter Marianna Depónia- Technika Mérnöki Szolgáltató és Kereskedelmi Kft. Diego Kft. FUX Ipari, Szolgáltató és Kereskedelmi Rt. Goldy Kft.   Hollóházi Porcelán Manufaktúra Rt.  Hotel Bonbon, Dunaszerdahely Szlovákia  IBUSZ Rt.  Igrici-Kavics kft.  Jakab Enikő festővűvész  Kalandtúra Kft.   Kozma István  festőművész MR-95 Kft.  Nagy László és Családja  Nárcisz Szépség és Egészségház Miskolctapolca  Ortoprofil Kft.   Palota Szálló Lillafüred   Sem-Ker Kft.  SI-TI Bt.  SZADA Mezőgazdasági Szövetkezet Taktaszada  ●  Tapolcaiak kulturális és sportbaráti köre a gyerekekért Egyesület  TETRAVENT Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.  ●  TOKAJ-OREMUS Szőlőbirtok és Pincészet Kft.    Váci és Társa Peugeot Szalon

Műsor:

Az est háziasszonya: Czinkné Sztán Anikó

·  A vendégek köszöntése, a bál megnyitása (Gulyás István elnök és Helmut Rüdiger Scholz District governor úr a bál fővédnöke)

·  Rotary baráti vacsora

·  Nyitótánc – a többszörös magyar bajnok Ködmön Társastánc Sportegyesület előadásában

·  Tánc hajnalig - játszott a VIDIA Együttes

·  Tombola értékes nyereményekkel (több mint 700 eFt értékben)

·  Borkostoló túrák a Palota Szálló pincéjében. Az egri Bakondi Pincészet borait bemutatta Bakondi András borász.

·  Szórakoztató zene  az Esszencia Gitár Trió előadásában.

·  A club eddigi tevékenységének folyamatos vetített-képes bemutatása. (letöltés 1,8 MB)

ételsor:

Koccintás jégbehűtött pezsgővel
agvakkal töltött sertés szűz vitamin saláta, cipős paradicsom koktél
Erőleves velőgombóccal
Sertés borda pulykamellel, sajttal göngyölve
Párolt rizs, bébi karotta, zöld karfiollal,
gombás pecsenyelével
ányér desszert – Sakk torta gyümölcs öntet

Éjfélkor: Töltött káposzta

Borbemutató a Bakondi Borászat boraiból
A Palota Szálló pincéjében

· Egri Királyleányka  (2004 évi). Ez egy Erdélyből származó érdekes, nálunk kevésbé ismert kissé illatos, jellegzetes savakkal rendelkező minőségi fehér bor.
·   Egri Cabernet-Merlot (2002 évi). A pincészet egyik legszebb cuvée bora, mélyvörös színnel, az ászkolásból eredő barriq illatokkal.
·
Egri Bikavér (1999 évi). Ezt a többszörösen sikeres bort kijelöltük a Rotary 100 éves évfordulójára. Ezt a hátcímke tanúsítja.

·   Egri Bikavér (1996 évi).  Egy Bikavér valamennyi szép tulajdonságát megmutató ászkolt, érett bor, amely a 2001 évi Egri Borvidéki Borverseny legjobb Bikavére lett.