Rotarisok a Bamako Rally-n

A "Kanyar-go ASE"  csapat 2008-ban alakult és nevezett a Budapest-Bamako rally-ra túra kategóriában. A 19 fős csapatban klubunkból 3 fő rotarista és egy tagjelöltünk vág neki a kalandokban gazdag útnak. Büszkék vagyunk tagjainkra, annál is inkább, mert a túrának jelentős karitatív céljai is vannak. Legnagyobb adományuk maga a járművük, egy teljesen felújított Ikarus, melyet Bamakoban odaajándékoznak a helyieknek.
A csapatorvos klubelnökünk
Dr. Papp Kálmán doktor lesz, a közlekedési és járműszakértő Varga József barátunk, s a kalandvágy hajtja még  Dr.Fodor András és Bernáth László barátainkat is.

"Az elhatározást egy "komoly" szalonnasütéses kerti parti után követték a tettek és 7 fiatalember (20-47 évesig) nekilátott a szervezésnek. A feladatokat leírtuk, aztán személyre szabva kiosztottuk, majd mindenki várta, hogy a másik csináljon valamit. Aztán rövid csipkerózsika álmunkból felébredve rádöbbentünk, hogy ez így nem megy, és nekiláttunk az autóbuszunk felkészítéséhez, ami gyakorlatilag már készen van. 13 utassal gyarapodva 20-an vágunk neki a nem mindennapi kalandoknak. Van a csapatban mérnök, orvos, autószerelő, informatikus, szálloda tulajdonos, ügyvezető, vállalkozó ...stb. Sokféle ember, egy vezércéllal, lejutni Bamakoba és átadni az összegyűjtött ajándékokat, közöttük az autóbuszt is. (haza repülővel jövünk). Reméljük sikerrel jár a küldetésünk és rengeteg pozitív élménnyel és tapasztalattal térünk haza."

A NÉVSOR: (abc sorrendben) Bernáth László, Dániel Zoltán, Fodor András Dr. , Juhász István, Juhász istván Jr.,  Juhász Zoltán, Kovács Zoltán,  Körmöndi Szabolcs, Mezei László, Mészáros Attila, Mohácsi Gábor,  Papp Kálmán Dr.,  Pócsi Zsolt,  Szatmáry Zsolt,  Széplaki Zsolt,  Szombati János, Takács Csaba, Török Zoltán, Varga József.

www.miskolcbamakoteam.hu

A busz oldalán helyet kapott egy Rotary embléma is: